Dobry sen – jakie witaminy brać?
16 maja 2020

Dobry sen – jakie witaminy brać?

Post by Redaktor

Dobry sen – jakie witaminy brać?

Coraz więcej ludzi zastanawia się nad tym wszystkim. Co trzeba zrobić, aby w końcu zasypiać bez żadnego problemu? Dobry sen – witaminy opinie są w tym aspekcie coraz popularniejsze. Jakie elementy z tej kategorii wybrać? Dlaczego rzeczywiście warto wydawać pieniądze na takie specyfiki?

 

Sen niezbędny do regeneracji organizmu

Tej kwestii nie wolno bagatelizować. Sen jest bowiem niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. O czym tutaj na pewno warto wspomnieć? Kiedy śpimy, nasz organizm się regeneruje. Eksperci zwracają uwagę na fakt, że w trakcie snu trwa naprawianie uszkodzeń, które powstały (w mózgu) w czasie czuwania. Jak długo trzeba spać? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od wieku konkretnej osoby. Co ciekawe, noworodki przesypiają nawet 17 godzin w trakcie każdego kolejnego dnia. Z czasem ta liczba maleje. Dzieci od 3 do 5 lat potrzebują około 11 godzin snu. Nastolatkom, do prawidłowego funkcjonowania, wystarczy mniej więcej 9 godzin snu na dobę. Dorośli potrzebują od 7 do 9 godzin snu. Natomiast seniorzy, którzy mają 65 lat i więcej, od 7 do 8 godzin na dobę.

Czy warto stosować witaminy na spokojny sen?

Macie pewne kłopoty w tym aspekcie? Zazwyczaj nie możecie bowiem od razu zasnąć? Przewracacie się z boku na bok? W takiej sytuacji warto postawić na dobrej jakości suplementy. Zawierają one niezbędne witaminy, które ułatwiają osiągnięcie zdrowego, spokojnego snu. Co to konkretnie jest? Między innymi jest to melatonina, która w tym aspekcie ma kolosalne znaczenie. Wszystko dlatego, że skraca czas potrzebny do zaśnięcia. Jest także przydatna w przypadku osób, które dużo podróżują i zmieniają strefy czasowe.

Nie brakuje również różnych ekstraktów. Jest to na przykład ekstrakt melisy, ashwagandy czy z szyszek chmielu. Jakie witaminy są dodatkowo zawarte w takich preparatach? Są to między innymi witaminy z grupy B (B1 czy B6). Cała receptura jest odpowiednio skomponowana. Właściwe dawkowanie nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Dana osoba może natomiast liczyć, że jej kłopoty ze snem niedługo będą już tylko niemiłym wspomnieniem z przeszłości.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment