Franczyza dobrze zaprogramowana
27 lis 2018

Franczyza dobrze zaprogramowana

Post by Redaktor

RoboCamp powstał w 2006 roku. Firma RoboNet, właściciel marki, prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci zainteresowanych naukami ścisłymi, informatyką i programowaniem.

– W czasie zajęć największy nacisk kładziemy na rozwój kreatywności i rozbudzanie wyobraźni dzieci, które uczą się obserwować i rozumieć świat. Dzięki wykorzystaniu klocków Lego zajęcia są przyjazne i zrozumiałe nawet dla sześciolatków – mówi prezes RoboNet, Adam Barzowski. – Nauka przez zabawę to najlepszy sposób na zmniejszenie obaw dzieci przed szkołą i pokazanie im, że nauka może być po prostu fajna.

Mali pasjonaci techniki mogą pogłębiać swoją wiedzę w kilkudziesięciu punktach działających na terenie Trójmiasta, aglomeracji Śląskiej oraz w Warszawie i jej okolicach. Od prawie dwóch lat działa również placówka franczyzowa w Toruniu, która posłużyła firmie do testów modelu biznesowego.

– W tym roku poszerzymy ofertę o kolejne zajęcia z zakresu fizyki i biologii oraz programowania gier. Wprowadzimy również kursy językowe dla dzieci – wylicza Adam Barzowski.

Przyszły franczyzobiorca RoboCamp musi przygotować się na inwestycję rzędu 30 tys. zł. Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 10 tys. zł, a opłata bieżąca to 10 proc. obrotu.

Franczyzobiorca otrzymuje dostęp do systemu IT przeznaczonego do obsługi placówek RoboCamp oraz do systemu e-learningowego, wykorzystywanego przez lektorów i uczestników podczas zajęć. Nowy punkt ma pełne wsparcie centralnego Biura Obsługi Klienta i zostaje włączony w działania marketingowe, np. akcje reklamowe, czy mailingi.

– Tylko dobra znajomość instytucji edukacyjnych i szkół działających w danym regionie pozwoli nawiązać współpracę z najlepszymi placówkami. Poza tym przedsiębiorca najlepiej zna lokalny rynek i może wybrać najlepsze miejsce do prowadzenia swojego biznesu – wyjaśnia Adam Barzowski.

Franczyzobiorca i jego pracownicy przechodzą szereg szkoleń sprzedażowych, dydaktycznych oraz z zakresu obsługi klienta. Mogą oni również skorzystać ze wsparcia dydaktyków i psychologów, którzy pomogą im w pracy z dziećmi, (mak)

Tags:

0 Comments

Leave a Comment