Jak zamontować antenę do telewizji naziemnej?
7 Sie 2019

Jak zamontować antenę do telewizji naziemnej?

Post by Redaktor

Poprawna instalacja anteny telewizyjnej zapewni nam dobry odbiór, brak zacięć i pikselizacji obrazu. Odbierzemy też wszystkie pakiety kanałów, jakie są obecnie dostępne w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Sprawdzamy jakie są najważniejsze zasady, które trzeba spełnić montując i ustawiając antenę.

Na początek – pewne mocowanie

Żadna antena nie będzie dobrze zamontowana, jeśli nie damy jej pewnego punktu oparcia. W tym celu najlepiej sprawdzają się po prostu pionowe rurki odpowiedniej średnicy, które możemy założyć na przykład przy kominie na dachu, bądź też na balustradzie balkonu. Jeśli chcemy natomiast mieć antenę  na murze, to przydadzą się do tego celu specjalne mocowania, które na cztery śruby przykręca się do ściany, a do wspornika mocuje sam element odbiorczy. Oczywiście nie musimy sami wspinać się na niebezpieczne wysokości, wykona to dla nas każda firma, która prowadzi montaż anten Kraków jak każde wielkie miasto, bez problemu pozwoli nam znaleźć dobrych fachowców w tej branży.

Sprawdzanie jakości sygnału

Gdy antena jest już odpowiednio zamocowana, należy skierować ją na nadajnik. W przypadku Krakowa będzie to stacja w Chorągwicy, która pozwala na uzyskanie bardzo dobrych warunków odbioru na terenie całego miasta. Niemniej samodzielne szukanie sygnału jest rzeczą trudną i skomplikowaną, zwłaszcza jeśli z miejsca montażu anteny nie widzimy ekranu telewizora. Fachowcy wykorzystują tutaj specjalne mierniki sygnału, które wpięte w przewód antenowy pokazują na bieżąco jak silny jest odbiór i przede wszystkim czy mamy wszystkie pakiety kanałów (tzw. multipleksy bądź MUX-y). Każdy z nich nadawany jest z inną mocą, ważne by tak ustawić antenę, by każdy program miał mocny odbiór, bez zacięć i zniekształceń obrazu.

W mieście znajdziemy różne firmy, w których ofercie będzie instalacja anten DVB-T Kraków jest ich pełen, wystarczy tylko dobrze poszukać. Fachowcy zajmą się zarówno montażem jak i ustawieniem anteny odbiorczej, do czego wykorzystają doświadczenie i różne specjalistyczne urządzenia.

0 Comments

Leave a Comment