Oprawa muzyczna na ślubie cywilnym
28 Wrz 2020

Oprawa muzyczna na ślubie cywilnym

Post by Redaktor

Każda młoda para pragnie, aby ich ślub był wyjątkowy i zapamiętany przez wszystkich gości na bardzo długo. Jednym z elementów, który może się do tego przyczynić jest zapewnienie odpowiednie oprawy muzycznej podczas ślubu. Wydaje się proste, ale w rzeczywistości wcale tak nie jest. Ważne jest bowiem jaką muzykę wybrać i jakie utwory. Warto jest zatem wiedzieć jak zorganizować oprawę muzyczną na ślubie cywilnym.

Wybór instrumentów

Urzędy stanu cywilnego zwykle nie mają nic przeciwko temu, aby ceremonię zaślubin ubarwić dodatkową oprawą muzyczną. Możliwe jest zatem zaproszenie na ślub grupy muzyków, którzy grać będą wybrane utwory. Ważne jest jednak, aby wcześniej ustalić to z urzędnikiem. Wszystko po to, aby dla nikogo nie było to zaskoczeniem. Jakich muzyków warto zaprosić to zorganizowania oprawy muzycznej? Z pewnością świetnie sprawdzi się kwartet smyczkowy. Na pewno muzyka grana przez taki kwartet nada uroczystości wyjątkowości. Ciekawym pomysłem może być również gra na saksofonie. Instrument ten daje ogromne możliwości i na pewno będzie to coś oryginalnego. Oczywiście nie można zapomnieć także o pianinie. Ten instrument z kolei często znajduje się w wielu salach ślubnych w urzędach stanu cywilnego.

Wybór repertuaru

Przy organizacji oprawy muzycznej ślubu bardzo ważny jest wybór repertuaru. Wybrane utwory muszą budować wyjątkową, radosną, ale i wzruszającą atmosferę. Listę utworów warto przedyskutować z wybranymi muzykami, którzy mają doświadczenie w realizacji oprawy muzycznej podczas ślubów. Muzyków tych znaleźć można w sieci. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło „oprawa muzyczna ślubu Wrocław„. Dobrze jest z jednej strony wybrać utwory, które wszyscy znają, a z drugiej nieco gości zaskoczyć. Bardzo wiele par ma swoją ulubioną piosenkę. Warto zatem, aby ten utwór także zabrzmiał na ślubie. Z pewnością będzie to bardzo romantyczne. Pamiętać także trzeba, aby konkretne utwory dopasować do konkretnych momentów podczas ceremonii ślubnej. Dzięki temu wszystko będzie stanowiło spójną całość.

0 Comments

Leave a Comment