Pluskwy – praktyczny poradnik jak się pozbyć insektów
22 Lut 2019

Pluskwy – praktyczny poradnik jak się pozbyć insektów

Post by Redaktor

Pozbycie się pluskiew z domu jest zadaniem trudnym. Występują one o wiele częściej w dużych miastach niż na wsiach czy mniejszych miasteczkach. Ciekawostką jest, że pluskwy potrafią znajdować się w fazie uśpienia nawet rok. W miastach takich jak Warszawa, Poznań czy Wrocław pluskwa potrafi zadomowić się w naszym domu czy mieszkaniu i nie dawać o sobie znać przez długi czas. To samo dotyczy nawrotu pluskiew. Czasami wydaje nam się, że udało się pozbyć niechcianego robactwa, aż nagle zauważamy kolejne.

Jeżeli jesteśmy pewni, że w naszym domu problemem są właśnie pluskwy, należy w pierwszej kolejności znaleźć ich siedlisko. Nie jest to łatwe zadanie. Warto jednak wiedzieć, że pluskwy najbardziej lubią ciemne zakamarki, takie jak kąty oraz materac do spania. Po zlokalizowania gniazda pluskiew całość należy dokładnie odkurzyć, łącznie ze wszystkimi, nawet najtrudniej dostępnymi zakamarkami. W tym miejscu warto podkreślić, że po odkurzaniu worek z odkurzacza należy od razu wyrzucić do śmieci. Jeżeli pluskwy miały swoje siedlisko w materacu, warto rozważyć jednak kupno nowego. Pluskwy lubią ukrywać się tak głęboko, że ich całkowite usunięcie jest niemożliwe, a powrót insektów jest niemal pewny. Jeśli jednak nie możemy pozwolić sobie na zmianę łóżka, sięgnijmy chociaż po specjalistyczne pokrowce na materac, które w sposób dostateczny chronią przed zasiedleniem się insektów.

W następnym kroku obowiązkowo powinniśmy wyprać wszystko, co tylko się da – nie tylko ubrania, ale również ręczniki, firany oraz zasłony. Prania należy przeprowadzać w jak najwyższej temperaturze. W tym miejscu należy również podkreślić, że okres wylęgania pluskiew wynosi kilka tygodni. Dlatego też czynności w zakresie sprzątania oraz prania należy przeprowadzać raz w tygodniu. Należy również zastosować specjalistyczne środki owadobójcze.

Jeżeli wykryliśmy u siebie pluskwy, powinniśmy zawiadomić o tym fakcie administrację osiedla. Szczególnie jeżeli mieszkamy w takim dużym mieście jak Wrocław pluskwy lubią wracać oraz przechodzić do sąsiadów. Warto zatem ich ostrzec i uczulić aby sprawdzili, czy również nie mają niechcianych „gości”.

0 Comments

Leave a Comment