Powłoki hydrofobowe szyby samochodowej.
28 gru 2018

Powłoki hydrofobowe szyby samochodowej.

Post by Redaktor

Każdy kierowca miał problem z widocznością podczas rzęsistego deszczu. Wycieraczki przedniej szyby rozpaczliwie starają się nadążyć, ale nic z tego. Jedynie uczynienie przedniej szyby hydrofobową (wodoodporną) da ci doskonałą widoczność, a więc i bezpieczeństwo. Oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o jednej z najnowszych technologii.

Powłoka hydrofobowa

Powłoka hydrofobowa

Technicznie wygląda to tak, że najpierw tworzy się zwykłą samochodową szybę, a następnie nakłada się na nią powłokę hydrofobową i utwardza.

Spraye i chemikalia mogą naśladować działanie szkła hydrofobowego, ale mają one zwykle znacznie krótszy żywot niż profesjonalne hydrofobowe szyby. Podczas korzystania z produktów kupowanych w sklepie występuje również duży margines błędu użytkownika, który może spowodować powstawanie cienkich plamek, brakujących obszarów lub rozmazywanie, które będą widoczne dopiero po pierwszej ulewie.

Podobne problemy występują przy zastosowaniu folii , z czasem więź między powłoką hydrofobową a szkłem osłabnie i ostatecznie całkowicie się odklei. Jeśli twoja przednia szyba ma pęknięcia, wióry, wżery lub zamglenia, dobrze jest albo ponownie założyć powłokę hydrofobową  podczas wymiany przedniej szyby.

Najlepszym rozwiązaniem jest nałożenie powłoki hydrofobowej, gdy szyba jest nowa. Kiedy jeździsz samochodem i wystawiasz go na działanie wiatru, słońca i opadów, szyba przednia staje się „zwietrzała”. Podczas gdy samo szkło jest odporne na te czynniki, powierzchnia zmienia się w miarę upływu czasu. W nowym szkle pory materiału są otwarte co ułatwia hydrofobowej powłoceuzyskanie równomiernej, trwałej warstwy.

Jedną z korzyści dla szkła hydrofobowego jest to, że powłoka pomaga również odpychać takie rzeczy, jak brud i zanieczyszczenia. Jeśli kiedykolwiek miałeś do czynienia z tłustymi smugami, sokiem drzewnym lub brudem na przedniej szybie, wiesz, jak to rozprasza podczas jazdy. Dzięki profesjonalnej hydrofobowej powłoce, będziesz musiał rzadziej włączać wycieraczki i nie będziesz musiał mrużyć oczu, aby zobaczyć drogę. Zmniejsza to nacisk na wycieraczki i pozwala wydłużyć czas żywotności „piór”.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment