Wózki paletowe – ich funkcje i parametry
10 sty 2021

Wózki paletowe – ich funkcje i parametry

Post by Redaktor

Funkcje wózków paletowych

Wózki paletowe mają najczęściej ręczny charakter, chociaż w dzisiejszych czasach, w dobie rozwijającej się prężnie techniki, nie brakuje elektrycznych wózków. Podstawową funkcją, którą spełnić mają wózki paletowe, jest przemieszczanie się ładunków na krótkich stosunkowo dystansach oraz podnoszenia ich na maksymalną wysokość do 20 centymetrów. Tu także widać różnicę zdecydować pomiędzy paletowymi wózkami, a na przykład widłowymi wózkami, które przewozić mogą ciężkie ładunki oraz je wynosić na spore wysokości. Najczęściej paleciaki są spotykane, w hipermarketach, magazynach oraz spedycji szeroko rozumianej.

Wybór wózka paletowego

Wybór wózka paletowego spędza wielu przedsiębiorcom sen z powiek. Bowiem mają one bardzo wiele parametrów, wśród których ciężko tak naprawdę się jest rozeznać. Powinniśmy przede wszystkim powiedzieć co nieco o samych rodzajach wózków paletowych, jakie spotkać możemy w sklepach specjalistycznych z takim właśnie wyposażeniem. Znajdziemy chociażby na stronie https://e-hak24.pl/magazyn/wozki wiele różnych wózków. Wyróżnić możemy: standardowe paletowe wózki ręczne, wózki paletowe nożycowe, wózki paletowe z wagą czy też wózki paletowe elektryczne.

Zaawansowane najbardziej pod technologicznym względem są paletowe wózki elektryczne, które nie wymagają wkładania siły ludzkiej ich obsługę. Wózki paletowe w sposób znaczący różnią się jeśli chodzi o samą cenę. Kosztować mogą zarówno kilkaset złotych, jak i także kilka tysięcy. Kupując paletowy wózek się zastanówmy, jakie funkcje oraz parametry nam będą najbardziej potrzebne oraz jakie konkretne parametry posiada powinien tenże sprzęt. Zatem po co przepłacać za zaawansowanych wysoko technologicznie wózek, jeśli sprawdzi się tak samo dobrze o wiele niższej generacji ręczny wózek, który na dodatek charakteryzował będzie się o wiele mniejszą ceną? Kupując wózek paletowy sprawdzić należy poszczególne parametry oraz je dopasować do wymagań własnym w tymże zakresie.

 

0 Comments

Leave a Comment